Salon Okien Niewiński
zadzwoń do nas:

Popularne rodzaje drzwi tarasowych i ich właściwości

Budowa lub remont domu stawia przed właścicielami niejedno wyzwanie. Jedną z trudniejszych, ale jakże kluczowych dla termoizolacji i estetyki budynku kwestią jest wybór okien tarasowych. Obecnie na rynku bardzo dużo mówi się o modelach HST i Smart-Slide. Czy jednak są one lepsze od klasycznych produktów rozwierno-uchylnych? Czym się charakteryzują? Jakie są ich zalety oraz wady? Odpowiedzi znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Drzwi tarasowe HST – wygoda i estetyka na najwyższym poziomie

To jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Cechuje je konstrukcja podnoszono-przesuwna. Wystarczy więc, że uniesiesz klamkę, a ruchoma część okna tarasowego HST podniesie się i będzie gotowe do przesunięcia. Proces jest bardzo płynny, ale wymaga nieco siły, ponieważ skrzydło może być naprawdę ciężkie w przeciwieństwie do Smart-Slide. Ten typ stolarki okiennej słynie z bardzo dobrej szczelności. Dzięki dużym przeszkleniom do domu dociera spora ilość światła. Co więcej, rozmiar okna tarasowego HST i brak wystającego progu pozwala na uzyskanie nowoczesnego efektu. Niestety wadą dla niektórych osób może być brak możliwości uchylenia skrzydła.

Smart-Slide, czyli lekka konstrukcja łatwa w obsłudze

Jeżeli zależy Ci na rozwiązaniu, które niemal nie będzie wymagało od Ciebie użycia siły, to ten produkt Ci się spodoba. Smart-Slide to odstawno-przesuwne okno tarasowe, które otwiera się wraz z przekręceniem klamki do góry. W przeciwieństwie do wariantu HST, jest bardzo lekkie niezależnie od swojej wielkości. Cechuje je również wysoka szczelność i stosunkowo niska cena. Jednak Smart-Slide również nie może zostać uchylone, ponieważ nie pozwala na to konstrukcja.

Tradycyjne rozwierno-uchylne okna tarasowe

To jedyny typ stolarki okiennej, który posiada opcję uchylenia. Dzięki temu w każdej chwili możesz przewietrzyć pomieszczenie bez konieczności otwierania całej konstrukcji. To również najtańsze okna tarasowe, z których obsługą poradzi sobie dosłownie każdy. Konstrukcje rozwierno-uchylne są uniwersalne i występują również w wielu różnych wersjach pod względem koloru czy materiału wykonania. Niestety w przeciwieństwie do HST czy Smart-Slide nie pozwalają na stworzenie dużych przeszkleń, czy uzyskania nowoczesnej estetyki.

Komentarze są zamknięte