Salon Okien Niewiński
zadzwoń do nas:

Na co należy postawić przy wyborze odpowiednich okien ?

Właśnie zaczynamy serię blogów, z których dowiecie się ciekawych informacji na temat okien drewnianych, okien PVC, okien aluminiowych, drzwi, bram garażowych oraz wiele innych ciekawych produktów, o których będziemy pisać w kolejnych artykułach. Testy, porady, inspiracje oraz nowoczesne rozwiązania to wszystko to, co znajdziecie właśnie tutaj raz w miesiącu. 

Wybór okna- na co należy skupić uwagę?

Przed zakupem okna należy poświęcić czas na znalezienie najlepszego wariantu, aby nasz wybór był dostosowany do naszych potrzeb. Okna w pełni powinny spełniać swoje funkcje w miejscach, w których zostaną zamontowane. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okien? Oto nasze 4 punkty:

  1. dobra izolacja akustyczna
  2. dobra izolacja termiczna 
  3. funkcjonalność okna 
  4. design, okno w centrum zainteresowania  

Czym jest dobra izolacja akustyczna oraz termiczna?

Jeśli zamieszkujemy w centrum miasta, gdzie hałas jest znacznie większy niż na obrzeżach miasta, to warto wtedy postawić na potrójną warstwę szkła oraz dobrej jakości uszczelek, które będą chronić nas przed niepotrzebnym i uciążliwym hałasem. Potrójna warstwa szkła w oknie chroni nasze pomieszczenie przed hałasem, ale również przez nasze okno ucieka mniej ciepła z naszego pomieszczenia. W ten sposób zyskujemy mniejsze zużycie energetyczne, które jest potrzebne do utrzymania odpowiedniej temperatury w naszym domu. Jest to również oszczędność, która zostanie w naszych portfelach. Cały czas widzimy rosnące ceny za energię elektryczną, więc wybór odpowiednich okien to dobra inwestycja, aby w przyszłości zużycie energetyczne i komfort był na równym poziomie. Zwróćcie uwagę na: profile, uszczelki, ilość warstw szkła, odpowiednia wkładka oraz wypełnienie profilu.  

Szczelny montaż

Jeśli decydujemy się na dobre okna, które mają spełniać w 100 % swoją funkcję, to należy pamiętać o tym, że jeśli wydajemy pieniądze na okna,  to powinniśmy przeznaczyć również daną kwotę na odpowiednią ekipę, która specjalizuje się montażem okien. Można porównać to z zakupem drogiego auta, a ze złym doborem opon i felg. Dlatego pamiętajmy o tym, aby była to dobra ekipa, która zna się na tym. My w ten sposób zyskamy fachowo i rzetelnie przeprowadzoną technikę szczelnego montażu. Prawidłowa wykonana technika szczelnego montażu pomoże nam, abyśmy cieszyli się z naszych okien na długie lata. Do wykonania prawidłowego montażu nie powinniśmy zużywać dużej ilości pianki montażowej, która w swojej ulotce technicznej opisuje to ze jest to pianka izolacyjna. Złe zabezpieczenie pianki montażowej będzie skutkować przedostawaniem się wilgoci do naszego mieszkania, w takim wypadku izolacja termiczna będzie niska. Postawcie na rzetelną i fachową firmę, która wykona swoje prace montażowe w sposób prawidłowy, a wy będziecie cieszyć się efektami na długie lata.

Funkcjonalność oraz design okna

Okno musi spełniać funkcję, oraz walory estetyczne, które są ważne. Technika cały czas rozwija się i musi spełniać wymogi, które stawia cały czas zmieniający nas klimat. Efekt klimatyczny widoczny jest w podwyżkach energii elektrycznej. Funkcjonalność okna to np. zmniejszenie zużytej energii i w ten sposób do atmosfery trafia przez nas mniejsza ilość dwutlenku węgla CO2. Design okna również jest ważny jak jego funkcjonalność. W tym roku kolor antracytowy zostawał często wykorzystywany jako kolor ram okien. Właśnie to ten kolor zdobył uznanie klientów i posiadaczy nowych okien. Możemy zaobserwować je w domach czy w budynkach biurowych. Kolor antracytowy został już wcześniej wykorzystany w ramach okiennych, ale dopiero teraz zdobył uznanie nowych klientów. Okna i drzwi pięknie prezentują się w tym kolorze, nadają style i elegancje. 

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem okien, to dobrze jest zaczerpnąć rady eksperta, dlatego zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Posiadamy 7- letnie doświadczenie, które pomaga nam na lepsze zrozumienie potrzeb naszych klientów. Zapraszamy do kontaktu.

Na co należy postawić przy wyborze odpowiednich okien ?

Właśnie zaczynamy serię blogów, z których dowiecie się ciekawych informacji na temat okien drewnianych, okien PVC, okien aluminiowych, drzwi, bram garażowych oraz wiele innych ciekawych produktów, o których będziemy pisać w kolejnych artykułach. Testy, porady, inspiracje oraz nowoczesne rozwiązania to wszystko to, co znajdziecie właśnie tutaj raz w miesiącu. 

Komentarze są zamknięte