Salon Okien Niewiński
zadzwoń do nas:

Jakie osłony na drzwi balkonowe wybrać?

Klasyczne zasłony już dawno odeszły w niepamięć, a na ich miejscu pojawiły się inne rozwiązania. Wymienić tutaj możemy przede wszystkim różnego rodzaju rolety, na przykład modne dzień i noc, plisowane, mini w kasetach, rzymskie czy zewnętrzne. Wybór odpowiedniego produktu to nie lada wyzwanie, szczególnie w przypadku popularnych obecnie drzwi tarasowych przesuwnych. Ich konstrukcja jest wymagająca, więc nie każdy produkt się sprawdzi. Co więc będzie najlepszym wyborem? Odpowiadamy poniżej.

Drzwi tarasowe przesuwne – na jakie rolety postawić?

Niestety, nie ma tutaj tak dużej ilości opcji, jak mogłoby się wydawać. Wynika to przede wszystkim ze sposobu działania drzwi – jedno skrzydło chowa się za drugim, przez co trudno zamontować nawet znacznie mniejszą konstrukcję z mechanizmem nawijania. Dobrym rozwiązaniem będą więc rolety zewnętrzne na okna tarasowe przesuwne. Jak sama nazwa wskazuje, nie są montowane w środku domu, dzięki czemu nie ingerują w system otwierania i zamykania. Co więcej, niektóre modele mają właściwości antywłamaniowe, więc oprócz ochrony przed słońcem, nagrzewaniem i niechcianymi spojrzeniami, zapewnią Ci również bezpieczeństwo z zewnętrznej strony.

Jeżeli jednak szukasz rozwiązania, które w inny sposób wpłynie na estetykę Twojego domu, dobrym pomysłem mogą być zewnętrzne żaluzje na drzwi tarasowe przesuwne. Ich sposób montażu nie różni się praktycznie niczym od rolet zewnętrznych. Nie są one antywłamaniowe, ale występują w wielu wersjach kolorystycznych, a dodatkowo posiadają opcję regulacji lameli, dzięki czemu możesz ustawić stopień wpadania światła do pomieszczenia jak tylko zechcesz.

Rolety oraz żaluzje na drzwi tarasowe przesuwne – czym się kierować podczas zakupu?

Jeżeli Twoim priorytetem jest bezpieczeństwo, a nawet zwiększenie izolacji cieplnej budynku, to wybór jest jeden. Zewnętrzne rolety na drzwi balkonowe przesuwne to wygodna opcja, która ochroni Twoją prywatność i pozwoli spokojnie spać w nocy. Żaluzje fasadowe natomiast to świetnie rozwiązanie dla osób, którym zależy przede wszystkim na nowoczesnej estetyce oraz możliwości personalizacji według swoich potrzeb.

Komentarze są zamknięte