Salon Okien Niewiński
zadzwoń do nas:

Jak wybrać bramę garażową do domu?

Funkcjonalność, wygoda użytkowania i estetyka. Na te trzy elementy musisz zwrócić uwagę podczas wyboru. Nie ma tutaj jednej prawidłowej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od Twoich oczekiwań, rodzaju samego garażu czy wielkości podjazdu. Dlatego przed podjęciem decyzji dobrze przeanalizuj swoją sytuację, a my w tym artykule spróbujemy przybliżyć Cię do najlepszego możliwego wyboru bramy garażowej do domu.

1. Wielkość podjazdu

To jeden z najważniejszych czynników, na który musisz zwrócić uwagę. Jeżeli nie dysponujesz dużą ilością miejsca, to zdecydowanie lepszym wyborem będą bramy garażowe do domu takie jak rolowana czy segmentowa, ponieważ nie wymagają niemal żadnej przestrzeni do otworzenia. Przeciwieństwem ich są modele uchylne czy rozwierane. Aby dostać się do samochodu czy innych przechowywanych w garażu przedmiotów, musisz mieć dużo miejsca na podjeździe — w żaden inny sposób nie da się ich ani otworzyć, ani zamknąć.

2. Izolacja termiczna

Brama garażowa, podobnie jak wszystkie inne elementy w domu, które można otworzyć na zewnątrz, może być powodem utraty ciepła. Dlatego, jeżeli garaż znajduje się w bryle budynku mieszkalnego, zwróć uwagę na jej szczelność lub możliwość docieplenia. To ważne również pod kątem korzystania z samochodu. Im niższy współczynnik przenika ciepła, tym większą masz pewność, że rano bez problemu odpalisz swoje auto albo skorzystasz z przechowywanych tam sprzętów z silnikiem.

3. Automatyka

Niezależnie od rodzaju bramy garażowej, którą wybierzesz do swojego domu, możesz zamontować w niej elektryczny napęd. Dzięki niemu korzystanie z niej będzie komfortowe. Podczas wjeżdżania samochodem nie będziesz musiał z niego wysiadać — wystarczy jedynie nacisnąć na przycisk w pilocie. Jeżeli taka opcja Cię interesuje, to musisz przygotować się na większy wydatek. A jeśli nie jesteś pewien czy to rozwiązanie jest dla Ciebie, zawsze możesz zainwestować w automatykę później, już po zamontowaniu bramy garażowej do domu.

4. Przechowywanie

Nie tylko samochód w środku? Warto sprawdzić, czy dana brama garażowa do domu ma możliwość częściowego otworzenia. W ten sposób będzie Ci łatwiej korzystać z przedmiotów, które zdecydujesz się tam przechować

Komentarze są zamknięte